• THE BEARDED MAN COMPANY

  %100 doğal ve sakal bakımı için gerekli olan herşey burada…

  Keşfet

 • Tıraş kültürünü MÜHLE ile yeniden keşfedin!

  En çok tercih edilen ürünlerimizden: Klasik tıraş bıçağı R 89 – heveslisi (ve bilenler) için!

  Ürünü İncele - R 89

 • Organik Ürünler: Erkeğin doğasından...

  Erkek cildinin ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilmiştir. Tam olarak doğanın size verebileceği saflıkta ve BDIH sertifikalıdır.

  ORGANİK ÜRÜNLER SERİSİ

 • Seyahat aksesuarları: Gerçek konforu hissedeceksiniz.

  Tıraş aksesuarlarımız şık, fonsiyonel ve özellikle hafiftir.BON VOYAGE!

  SEYAHAT AKSESUARLARI

Şık Hediyelikler…

Özel kutlamalar için özel hediyeler

Evde ve seyahatte: klasik severler için

İyi hislerinizi göstermenin en kolay yolu

Anlık sürprizler için kurtarıcı fikirler

Güzelliğin evrilen tanımı: bakımlı bireyler

Nedir kişisel bakım? İlkel çağlardan bu yana varolan bir ihtiyaçtır. O zamandan beri kil, toprak ve çeşitli otlarla kişiler ciltlerine bakım ve kürler denerken, günümüzde bu ihtiyaç artık modern bakım ürünleriyle sağlanmaktadır.

Peki erkek bakımı denince aklınıza ilk gelen? Biz söyleyelim: tıraş elbette… İster sıfır ister kısa olsun, tıraş seti ile uygulanan tıraş (yaygın yazım şekli traş olsa da doğrusu tıraştır) işlemi her erkeğin hayatında önemli bir yer edinmektedir. Her erkek kendine özel bir tıraş seti ya da tıraş takımıyla geçirdiği özel zamanından daha çok keyif alır ve kendini daha özel hisseder.

Mühle tıraş setleri, erkek kişisel bakım malzemelerinin aksine, özel sunumu ve kalitesiyle banyonuzda kendi yerini kendisi edinecektir. Size kalan ise sadece kullanımda kaliteyi deneyimlemek, sunumda ise kusursuz detayları keşfetmektir. Sahip olacağınız her tıraş seti, el yapımı, tek ve size özeldir. Tıraş setleri, Mach3, Fusion ya da klasik başlıklı seçenekleriyle tıraş bıçağı, istediğiniz kıl seçeneğinde tıraş fırçası ve bu iki eşsiz parçayı tamamlayan ve sunumunu kusursuzlaştıran metal yapım krom kaplama bir stand içerir. Tıraş fırça ve bıçaklarının tutacak yerlerinin materyal seçimi ise tamamen sizin zevkinize bırakılır.

Erkeklere hediye önerisi: tasarım dolu detaylarıyla keyif veren tıraş setleri

Erkeklere hediye almak söz konusu olunca tekrarlayan ve tıkanan seçeneklerden dolayı sıkıldınız değil mi? Peki hiç babanıza, erkek arkadaşınıza ya da sadece bir sevdiğinize hediye olarak özel el yapımı bir tıraş seti hediye etmeyi düşündünüz mü? Biz sizin için düşündük. Erkeklere hediye konusunda kısıtlı seçenekler içinde kendilerini özel ve güvende hissedecekleri hediyeleri sunmak, sadece onları iyi tanıyan ve nelerden hoşlanacağını bilen zevkli insanlar tarafından başarılabilir. Mühle’nin tasarım ve kalitenin harmanlanmasından oluşan tıraş setleri ve tıraş fırçaları, erkeklerin çekmecede veya dolaplarında paslanan kişisel eşyalarını gün yüzüne çıkararak hediye kavramını yeniden tanımlar. Mühle tıraş takımı kullanımının verdiği keyif ile aynı zamanda sunumunun verdiği haz da kişiye özeldir. Bu yüzden söz konusu hediye olunca, sunumundan paketlenmesine kadar her detayında sizin için ve size özel çalışırız. Bundan sonra size kalan tek şey, alacağınız sıcak bir ‘teşekkür’ün tadını çıkarmak olur.

Mühle, tıraş alanında var olan en büyük ve sayılı üretici olma özelliği ile, geniş ürün gamında sizlere tıraş seti yanında çeşitli tıraş aksesuarları ve bakım ürünleri de sunar. İnsanımız tarafından yaygın kullanılan bir terim olan “tıraş takımı” nızı böylece kendinize özel tasarlamanıza olanak verir. İstediğiniz tıraş setininin yanına ekleyeceğiniz, zengin bir köpük elde etmenize yarayan üst kalitedeki tıraş kremi veya tıraş sabunu, cildinizi ferahlatacak farklı esans seçenekleriyle tıraş sonrası losyon ya da farklı seçeneklerdeki tıraş kaseleriyle kendinize özel tıraş takımınızı elde edebilirsiniz. Bizce her erkeğin tıraş takımı kendine özel olmalıdır. Peki sizce?

Günümüzde tıraş seti ve tıraş takımı oldukça fazla kişi tarafından tercih edilir. Bir erkeğin kendine yaptığı en özel yatırım, özel bir tıraş takımına sahip olmaktır. Bunu daha da eşsiz hale getirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz Mühle ürünlerinin tamamı doğa dostu ve özel tasarıma sahiptir. Her zaman hızlı tüketim ürünlerinin aksine, ardımızdakilere miras bırakılabilecek nitelikte tıraş setleri üretiriz. Mühle, tıraş setleri ve tüm tıraş aksesuarlarıyla, köklerine bağlı ve tasarım dolu detaylar içerir.Tıraş alanında liderliğini sürdüren ve dünya çapında en büyük üreticilerden biri olan Mühle, yüksek kalitede tıraş seti, tıraş bıçağı, standlar, tıraş bakım ürünleri ve organik seri bakım ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturmaktadır.

Muhle-logo-300x300

Sıkça sorulan sorular ve kılavuzlarımız sayesinde tıraş hakkında daha çok şey öğrenin!

1

2

3

4

1

Tıraş bıçağının tutacak yerini hangi türde seçmeliyim?

2

Mühle ürünleri için hangi tür tıraş başlıklarını kullanabilirim?

3

Hangi tür fırçayı seçmeliyim?

4

Hangi tür fırça sapını tercih etmeliyim?

Tıraş Takımı olarak adlandırılan setlerin içinde neler bulunmalıdır?

Hazırlanan bu sepet içerisinde tıraş seti ve tıraş olmak için gerekli veya yardımcı ürünler yer alır. Tıraş takımına sahip olacak kişinin alışkanlıkları ve tercihleri düşünülerek, tıraş kremi veya sabunu, tıraş sonrası losyon, bıçağı, fırçası seçilmelidir. Eğer bir Mühle tıraş takımına sahip olmak istiyorsanız, sizin için sunulan hazır tıraş seti çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Ayrı parçalardan oluşan bir tıraş seti elde etmek isterseniz de, seçeceğiniz tıraş bıçağı ve tıraş fırçasının kategorisine uygun bir stand seçmeniz yeterlidir.

Mühle Türkiye – Ürünlerimizi İnceleyin

Tıraş Olmanın En Keyifli Yolu Tıraş Set Ve Takımlarını Kullanmakla Oluyor

Tıraş seti kullanımı ilk kullananlar için ilk bakışta çok zor gibi görünebilir. Hatta bir daha kullanmamayı bile düşündürebilir ama Muhle tıraş takımı markası kullanmaya başlayıp alışınca size çok pratik ve kolay gelecektir. Özellikle ilk birkaç kullanım sıkıntılı ve zor bir durum oluşturur, ama Muhle markası ile tıraş basit olacaktır. Aslında her koşulda size kolaylık sağlayan Muhle tıraş setlerini inceleyerek farklı modellerini bulabilir ve cildinize uygun modelleri satın alabilirsiniz. Fakat bazıları sıradan tıraş bıçağını tercih ederler, bu tercih nedeni ile ciltlerde sorunlar olabilmektedir.

Yeni tıraş takımı aldığınızda, sıradan markalarda ilk 3 haftaya kadar zorluk yaşamanız gayet doğaldır. Eğer ki cildiniz tıraş bıçağından birde Muhle marka tıraş setlerini denerse aradı farkı sizde hissedeceksiniz.  Dilerseniz döner başlıklı dilerseniz düz tıraş setini Muhle’den alırsanız sorunsuz tıraş keyfini yaşayabilirsiniz. Tıraşın iyi olması için sakalların yumuşak olması gerekir ve bunun için öncelikle sakalları yumuşatmak gerekiyor. Bunun için farklı yollar mevcut olup, en çok tercih edilenler arasında sıcak su ve köpüklü su vardır.  Tıraş takımı kullanımına yeni başlıyorsanız ve acemiyseniz önce sıcak su ile sakallarınızı yumuşatın kurulayın. Böylelikle kullanımı daha basit bir hal alacaktır. Özellikle hassas ciltli erkekler tıraş olmadan önce mutlaka sakallarını yumuşatma işlemini uygulamalıdırlar. Bazı tıraş seti markaları ile tıraş olurken kalitesi setler nedeni ile ciltlerde tahrişe neden olur. Tıraş takımı kullanırken dikkatli bir biçimde kullanmalısınız. Birde tıraş esnasında cilde tıraş setini çok bastırmamak gerekir buda bir tahriş nedenidir. Döner başlıklı Tıraş takımı başı dairesel bir biçimdedir ve kesiciler mevcuttur. Bu kesiciler üçgen bir şekilde bulunur. Sağlıklı ve iyi bir tıraş için yavaş hareketler ile çevirerek yüzde hareket ettirilmelidir. Düz tip tıraş setlerinde titreşimli bıçaklar mevcuttur ve tüyleri yükselterek kullanılır. Bıçaklar dikdörtgen yapısında gizlenmiştir. Tıraş esnasında uzun ve düz hareketler yapılmalıdır ki en iyi sonuç ortaya çıksın.

Tıraş Takımları Ve Kolay Tıraşın Formülü

Tıraş takımı setlerinde hareketli başlık özelliği ile gerek sakallara ve gerekse bıyıklarda dilediğimiz şekilleri vererek kesebilmekteyiz. Sakal ve bıyık düzenlemek ve kesmek Muhle tıraş setleri ile çok kolay bir hal alır. Bu tıraş setleri içerisinde Muhle markasını inceliğimizde farklı tıraş seti fiyatlarını görebilmekteyiz. Özelliğine göre ve kalitesine göre tıraş set ve setleri farklı özelliklerde ve fiyatlarda satılmaktadır. Bu setler ıslak ve kuru kullanım alanlarında kullanılabilmesi için üretim mevcut olup, Muhle tıraş setleri sayesinde sorunsuz tıraş keyfini gönül rahatlığı ile yaşayabilirsiniz. Bu ürünler hayatınıza oldukça kolaylık sağlar ve Muhle markası ve kalitesi ile online siteden detaylı bilgi alabilirsiniz. Duşta ya da ıslatarak Muhle tıraş setleri ile ciltte tahriş oluşmasına izin vermeden tıraş olmanın kolaylığını sizde yaşamak isterseniz, Muhle tıraş setlerini deneyebilirsiniz. Eğer tıraş seti ıslak kullanılıyorsa tıraştan önce cildinizi nemlendirmeniz ve ıslamanız gerekir. Eğer ıslak kullanılmıyorsa sakallarınızı tıraştan önce yumuşatmalısınız veya sakallarınıza sıcak havlu koymalısınız. Islak tıraşta kuru tıraşta köpüksüzde kullanılabilen bir uygulamadır. Fakat tıraş olurken köpük kullanılması her zaman daha iyidir. Tıraş öncesinde köpüğü sakal ve boyun çevresine eşit dağılacak şekilde sürmelisiniz. Boyun tıraş için çok hassastır ve o bölgeye uygularken oldukça dikkat etmeniz gerekir. Cildi tutup ve gererek tıraş yapılması önerilir. Tıraşı aşağıdakilere göre yapabilirsiniz;

 • Döner başlıklı tıraş takımı kullanıyorsanız, Muhle markasını tercih etmelisiniz,
 • Döner ve sabit başlıklı tıraş takımı kullanıyorsanız, cildinizde tıraş hareketlerinizi elinizde ki sete uygun şekilde yapmalısınız,
 • Tıraş esnasında cilde hafifçe baskı uygulayarak kullanmalısınız,
 • Ciltte aynı yerden defalarca gitmemeye özen gösterin böylelikle cilt kızarıp tahriş etmezsiniz.