MÜHLE klasik tıraş makinalarını istediğiniz gibi kombinleyebilmeniz için, sizlere kapalı veya açık taraklı tıraş bıçağı (geleneksel tıraş adıyla jiletli tıraş makinası da denmektedir.) seçeneklerini sunmaktadır. Üretim prensibimiz ve özel ayarlanmış jilet açısına göre, açık taraklı modelimiz; güçlü ve doğrudan tıraşı mümkün kılar. Köpüğün arkasındaki boşluk, geniş dişler ve açık tarak yapısının kombinlenmesiyle; bıçağın ucunda kalıntı bırakmadan kıllar ve köpükler direk temizlenmiş olur.

Mühle’nin açık taraklı tıraş bıçağı diğer jiletli tıraş makinaları ile kıyaslanacak olursa, dünyanın en agresif bıçağı olarak en üst noktada durur. Geleneksel tıraşa yeni başlayacak kullanıcılar için uygun değildir. Yeni başlayanlara daha güvenli olan kapalı tarak ile başlamaları tavsiye edilir. El alışkanlığının kazanılmasının ardından açık taraklı tıraş bıçağına geçiş yapılması tavsiye edilmektedir.

Klasik bıçak (jiletli tıraş makinası) ile tıraş hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için buraya tıklayarak blog yazımıza göz atabilirsiniz.(okuma süresi: 10 dk.)

Buraya tıklayarak ise, kapalı taraklı tıraş bıçaklarını inceleyebilirsiniz.