rasurkultur-manufaktur-10
rasurkultur-manufaktur-20
rasurkultur-manufaktur-30

Şeffaf çalışma anlayışı ve mağaza

Açıkçası firmamız başından beri bir fabrika ve üretim tesisiydi ve hala da öyle. Gerçek şu ki; 2008 yılından beri imalat ürünleri yapmaktayız ve ürünlerimizin değişen moda veya trendlere ayak uydurmak gibi hiçbir kaygısı yoktur.

Latincede şu kelimeler vardır: ‘manus’ el anlamına ve ‘facere’ yapım anlamına gelir. Tüm premium ürünler, Edition, Classic ve Modern serileri hala geleneksel sanatkar yöntemlerine sadık kalınarak üretilmektedir. Doğal olarak, bu teknikleri daha fazla geliştirerek kendimize özel hale getirdik. Bu sebeple de iddia ediyoruz ki; kullanılan kıl ve sap malzemeleri 70 yıl öncesinden daha yüksek kaliteye sahiptir.

Çalışanlarımızın uzmanlık alanları, dayanma gücü, el becerisi ve işçilik kalitesi daima yüksektir ve bu çizgimizi korumak en önemli felsefelerimizden biridir. Çalışanlarımız titreşimsiz granit masalarda, çoğunlukla geleneksel aletlerle çalışırlar. Onlara tam olarak olması gerektiği gibi bir çalışma alanı sağladığımızdan, bizimle ilgilenen herkes, atölyemize misafir ziyaretçi olarak rahatlıkla ve gururla kabul edilir.

Fabrika merkezinde, 2011 yılından beri sadece boz porsuk veya ince porsuk kıllarıyla çalışmakla kalmıyor aynı zamanda kendi ürettiğimiz premium kalitedeki sentetik Silvertip Fibre® kıllarıyla da çalışıyoruz. Fırça hazır hale geldikten sonra, fırça başlıklarını şık sap gövdeleriyle birleştiriyoruz. Tüm tıraş makinalarımızı geleneksel yöntemlerle üretiyoruz. Her bir parça ve bileşen özenle seçilip, her iş bölümü titizlikle ve kontrol edilerek bitirilir. Son olarak da tüm parçaların birleştirilmesi ve sıkı kalite kontrol aşamalarından sonra imalat süreci tamamlanmış olur.

Neden mi? Çünkü sadece mükemmel bir ürün MÜHLE adını hak eder.