Babama en uygun tıraş bıçağı

Mühle, marketlerde yer alan kullan-at tıraş bıçaklarının aksine uzun ömürlü ve sürdürülebilir ürünler sunar. Babanıza hediye alacağınız bir tıraş bıçağı, bir ömür boyu onunla kalacak bunun yanında uzun vadede daha ekonomik bir tıraş sağlayacaktır.

 

Babalar gününde babama en uygun tıraş bıçağını nasıl seçerim?

Mühle tıraş bıçaklarında size üç farklı seçenek sunar. 

Öncelikle babanızın hali hazırda kullandığı bir tıraş bıçağı varsa, elbette burada zevkinize göre bunlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Eğer Gillette® Fusion™ yada Mach3® gibi terimler size hiçbir şey  ifade etmiyorsa, tıraş bıçağını ters çevirin: 
Basitçe, üst üste sıralanmış üç jilet görüyorsanız bu bıçağın Mach3® başlık olduğu anlamına gelir. Eğer üst üste sıralanmış beş jilet görüyorsanız bu tıraş bıçağının  Fusion™ başlığa sahip olduğu anlamına gelir. 

Gillette® Fusion™

- Kartuşlu sistem -

- Tüm Fusion® başlıkları ile uyumludur -

Gillette®’in en son tıraş sistemi,  birbiri üzerinde beş adet jilet ve aynı zamanda kartuşun arka tarafına konumlanmış hassas kenar bıçağı içerir. Bu tasarım cilde oldukça nazik bir tıraş sağlar. Kullanımı basit ve güvenlidir, Özellikle yeni başlayanlar için bile idealdir. Gillette® Fusion™ bıçaklarını varolan tüm süpermarket, eczane gibi satıcılardan temin edebilirsiniz.   

Gillette® Mach3®

- Kartuşlu sistem -

- Tüm Mach3® başlıkları ile uyumludur -

 Gillette® Mach3® sistemi dünyada en sık kullanılan tıraş sistemlerinden biridir. Üç kademeli bıçaklar size rahat ve cilde yakın bir tıraşı garanti eder. Başlıklar her yerde bulunan market ya da eczanelerden temin edilebilir.    

Klasik tıraş bıçakları

- Jiletli tıraş makinesi -

- geleneksel tıraş bıçağı da denir -

 Klasik tıraş bıçağı size çok yakın ve nazik bir tıraş tekniği sağlar. Değiştirilebilir başlıklı özelliği ile klasik tıraş bıçaklarımız, elegant dizaynı ve hassas mekanik yapısı sayesinde oldukça etkileyicidir. Emin eller rehberliğinde mükemmel sonuç verir. Geleneksel tıraşın temel elementlerindendir. Her yerden temin edilebilen yaprak jiletler ile uyumludur.

Yazımızın buradan sonrası klasik tıraşa “neden olmasın?” diyenler için hazırlandı. 

Babanız kartuşlu bir tıraş bıçağı ile tıraş oluyor olabilir. Haftada bir ya da ayda bir de tıraş oluyor olabilir. Ancak size söyleyeceklerimiz var:

Öncelikle tıraşın en keyiflisi klasik tıraş bıçağı ile olunan tıraştır. Bir ömür hiçbir şey olmadan muhafaza edebileceğiniz bu tıraş bıçaklarının aslında sanıldığı kadar korkulacak bir yanı yoktur.
İçine yaprak jilet takılır -ki bunu her yerden temin edebilirsiniz- 30o derecelik açıyla baskı uygulamadan tıraş olunacak bölgeye uygulanır. Sağladığı temiz ve kartuşlu bıçaklara göre daha az hasarlı tıraşın yanında, yaprak jilet ile uygulandığından çok daha ekonomiktir. 

Kullanıcılarımızdan aldığımız geri dönüşlere ve tecrübelerimize dayanarak rahatlıkla söyleyebiliriz ki, eğer babanız bu tıraş bıçağını ilk defa kullanacak ise, kullandıktan sonra daha önce tıraş hissini hiç yaşamadığını söyleyecektir!
Bunu kullanıcılarımızın yorumlarıyla size anlatmak isteriz:

“Şuana kadar tıraş olmamışım.” 
“Cildime bugüne kadar eziyet ediyormuşum.” 
“Gerçek tıraş hissi bu, jiletin sakallarım üzerindeki sesini duymak müthiş bir hismiş.” 
“Hayatımda yaşadığım en gerçek ve yakın tıraş tecrübesiydi.”

mühle altın tıraş bıçağı

Klasik tıraş bıçağını geleneksel tıraş ekipmanları (tıraş fırçası, köpük tası) ile kullanabileceğiniz gibi ayrıca yüzünüze doğrudan uyguladığınız tıraş köpüğü ya da tıraş kremi ile de kullanabilirsiniz.

Ayrıca babanız kartuşlu tıraş bıçakları kullanıyorsa, tıraştan sonra yüzünde kızarıklık tahriş ya da genel olarak hassas bir cildi ve sivilce problemi varsa, size sadece babalar gününde değil, her gün teşekkür etmesi oldukça yüksek ihtimaldir!

Geleneksel tıraş bıçaklarımız başlıkları standart olmak üzere, sap kısımları farklı materyallerden üretilerek sunulur. Şunu da bilmenizi isteriz ki, Mühle’nin klasik tıraş bıçakları tıraş sektöründe bir devrim yaratmış olup, deneyenler tarafından dünyada en iyi tıraş bıçakları arasında sayılmaktadır.

Şunu da bilmenizi isteriz ki, gerçekten babanıza hangi hediyeyi alacağınıza karar vermekte zorlanıyorsanız, ona kendi bütçenize göre bir dijital hediye çeki almanız da harika bir fikirdir.